Schorle
Gemaakt van ongeveer de helft witte wijn en de helft bruisend mineraalwater is de goed gekoelde Schorle een echte traktatie op warme dagen.
Feiten
-
1 : 1
is de klassieke verhouding wijn-water
-
30 %
Wijn in een zomerse Schorle
Gemaakt van ongeveer de helft witte wijn en de helft bruisend mineraalwater is de goed gekoelde Schorle een echte traktatie op warme dagen. De klassieker is een RSchorle met Riesling. Dit druivenras heeft frisse fruitige zuren en smaken die doen denken aan appels, perziken en grapefruit. Andere druivenrassen zijn echter ook ideaal:
Voor degenen die liever een iets mildere smaak hebben, kan bijvoorbeeld een Müller-Thurgau of Silvaner als wijnpartner worden gebruikt.
Rosé-Schorle wordt momenteel steeds populairder. Het is iets expressiever van smaak dan zijn witte tegenhanger en maakt indruk met zijn zomerse kleur. Er zijn ook fans van Schorle met rode wijn. In dit geval moet je kiezen voor druiven met weinig tannine, zoals Portugieser, Spätburgunder of Schwarzriesling. Dat komt omdat tannines en koolzuur niet goed samengaan. Samen met het mineraalwater vormt de gekozen wijn een frisse en fruitige zomerdrank.
Als regel wordt voor een Schorle een droge wijn gebruikt, maar dit is net zo goed een kwestie van smaak als van persoonlijke voorkeur als het om wijn gaat. Halfdroge of zoete wijnen maken navenant mildere Schorlen.
Het water moet zo min mogelijk smaak hebben om de aroma's van de wijn niet te overstemmen. Wat betreft het koolzuurgehalte wordt gemiddeld tot sterk bruisend mineraalwater aanbevolen. En als je van echt zoet houdt, kun je de Schorle ook bereiden met sprankelend citroenwater in plaats van mineraalwater.
Wat bedoelt een Pfälzer (inwoner van de Pfalz) met "Trollschobbe"?
De Pfälzer Trollschobbe is een Schorle gemaakt van wijn en mousserende wijn, die veel rijker is dan de traditionele Schorle gemaakt van wijn en water.
Rassen
Meer receptideeën
Ideaal bij een mooie Spätburgunder Donkere chocolademousse met bessen
- 1 eigeel
- 70 g suiker
- 1 reep donkere chocolade (min. 70% cacao)
- 1/2 reep melkchocolade
- 200 g room
- 0,1 l rode wijn
- 300 gr bessen (eventueel bevroren)
- 4 takjes munt
- 4 tl poedersuiker
Bereiding:
1. Klop het ei en de eidooier samen met de suiker ongeveer 5 minuten met een handmixer tot schuim.
2 Breek de chocolade in kleine stukjes en smelt boven een bain-marie. Klop de slagroom halfvast. Spatel eerst de chocolade door het ei- en suikerschuim en spatel dan voorzichtig de room erdoor. Laat de mousse minstens 4 uur opstijven in de koelkast.
3. Laat ondertussen de bessen ontdooien, daarvan ¾ door een zeef duwen en koud zetten. Zet de overgebleven bessen aan de kant voor decoratie.
4. Zodra de mousse stevig is, bestrooi je de randen van 4 borden met poedersuiker. Leg een laagje bessenpuree in het midden van elk bord. Snijd met een eetlepel bolletjes uit de mousse en leg ze erop. Garneer met verse munt en de overgebleven bessen.
Wijnadvies:
Een fruitige Spätburgunder Spätlese trocken
- Spätburgunder (trocken)
met tagliatelle Coq au Riesling
met tagliatelle
- 1 hele kip
- 1/3 l Riesling
- 0,2 liter room
- 1 klein glas Cognac
- 2 stuk sjalotten
- 1 teentje look
- 1 stuk eigeel
- 1/2 bussel peterselie
- 1 el bloem
- 50 gr boter
- 1 el olijfolie
- Naar smaak zout & peper
Snijd de kip in stukken. Verhit ca. 50 g boter met 2 el olijfolie in een grote koekenpan en bak de stukken kip lichtbruin (zonder deksel). Breng licht op smaak met zout.
Snipper de sjalotjes fijn, pel de knoflook en hak deze fijn. Hak de peterselie fijn en voeg alles bij het vlees. Bak kort met gesloten pan. Giet de cognac over het vlees en flambeer het met Cognac. Blus af met 1/3 liter Riesling en laat een half uur sudderen op een zacht vuurtje. Voeg eventueel nog een beetje wijn toe en laat nog 10 minuten sudderen.
Verwijder de stukken kip en houd even warm. Meng 1 eetlepel bloem met 1 eierdooier en de room en klop dit door de saus. Breng op smaak met zout en peper. Doe de stukken kip terug in de pan. Serveer direct.
Dit past goed bij tagliatelle.
Variant: Bak 150 g verse champignons in 50 g boter en voeg toe.
- Riesling (trocken)
met garnalen Pompoensoep
met garnalen
- 1 kleine Hokkaido-pompoen
- 1 ui
- 5 cm gember
- 2 el boter
- 750 ml groentebouillon
- 300 ml kokosmelk
- 12 middelgrote garnalen
- 2 el olijfolie
- Een snuifje peper & zout
Schild en snijd de pompoen, ui en gember in blokjes en fruit aan in de boter.
Deglaceer met de groentebouillon en stoof ongeveer 15 tot 20 minuten tot ze zacht zijn.
Sauteer de garnalen in een beetje olijfolie en laat een paar minuten op laag vuur bakken. Leg ze op houten spiesjes en houd ze warm in aluminiumfolie.
Wanneer de groenten gegaard zijn tot ze zacht zijn, mix ze dan fijn met een staafmixer. Roer de kokosmelk erdoor en breng op smaak met zout en peper.
Serveer de soep in grote koppen en garneer met de garnalenspiesjes.
Vers gebakken wit brood past hier goed bij.
- Muskateller (halbtrocken & feinherb)
- Federweißer (brut nature)
met bospaddenstoelen Aardappelsoep
met bospaddenstoelen
- 300 gr geschilde aardappelen
- 100 gr wortelgroenten
- 100 gr bospaddenstoelen
- 1 ui
- 1 teentje knoflook
- 30 gr spekblokjes
- 40 gr margarine
- 750 ml bouillon
- 200 ml room
- 1 tak tijm
- Naar smaak peterselie, boter, zout, peper, nootmuskaat
Maak de wortelgroenten schoon, was ze en snijd ze in kleine blokjes. Snijd de ui en het knoflookteentje in fijne blokjes en hak de tijm fijn. Bak de spekblokjes met de margarine in een pan lichtbruin, voeg de blokjes ui, knoflook, wortelgroenten en tijm toe. Stoof, voeg de bouillon toe en laat 2 minuten koken.
Rasp de aardappelen fijn, voeg ze toe aan de soep en kook nog 5 minuten. Maak de paddenstoelen schoon, was ze, snijd ze in stukjes en bak ze in een pan met boter. Breng op smaak met zout en peper, bestrooi met gehakte peterselie en garneer ze bij het serveren over de soep.
- Riesling (trocken)
- Riesling (halbtrocken & feinherb)
Evenementen
-
Toon
winetasting in our winery - cheese & wine
Mainz-Hechtsheim