Secco
Secco is de moderne naam voor trendy parelwijn.
Feiten
-
6 - 8° graden
Drinktemperatuur
-
< 35 g/l
Restsuiker wordt als 'trocken' beschouwd
-
1 - 2,5 bar
Druk
Goede parelwijnen wijnen zijn fris, licht, zomers en fruitig en relatief goedkoop, omdat er geen accijns (zoals voor bijvoorbeeld Sekt) hoeft te worden betaald. Ze maken nu deel uit van het standaardrepertoire van veel Duitse wijnproducenten. (Video)
Perlwein wordt in de Duitse wijnwet gedefinieerd als een wijn met een hoger koolzuurgehalte dan niet-mousserende wijnen. Terwijl het koolzuur grotendeels ontsnapt tijdens de gisting van druivenmost tot wijn, wordt het koolzuur opgevangen voor de bereiding van parelwijn van hoge kwaliteit en na de gisting aan de wijn terug toegevoegd.
Secco heeft slechts een druk van 1 tot 2,5 bar, terwijl Sekt ten minste 3 en maximaal 6 bar koolzuurdruk bevat. De kurk van Secco moet niet worden beveiligd met een metalen korfje (agraffe), zoals bij klassieke mousserende wijn, maar wordt meestal afgesloten met een schroefdop of een kurk met een krimpfolie eroverheen.
Smaakgradaties voor parelwijn
- Trocken (droog): tot 35 g/l restsuikergehalte
- halbtrocken (halfdroog): 33 - 50 g/l restsuikergehalte
- Mild: >50 g/l restsuikergehalte
Is Secco hetzelfde als Prosecco?
Neen! Volgens de Duitse wijnwet is Secco een mousserende wijn met technisch toegevoegd koolzuurgas. Prosecco daarentegen komt uit Italië. Het wordt gemaakt van het druivenras Glera en mag alleen worden geproduceerd in de DOC Prosecco en is verkrijgbaar als mousserende, parelende en niet-mousserende wijn.
Rassen
met geitenkaas Courgette-cantharelsalade
met geitenkaas
- 2 courgette
- 3 el koolzaadolie
- 1 kleine sjalot
- 300 gr cantharellen
- 1 mespunt gemalen piment
- 2 bosjes rucola
- Telkens een half bosje kervel en platte peterselie
- Telkens 3 el walnoot- en koolzaadolie
- 4 stuk geitenkaas
- 1 snuifje suiker
- Naar smaak zout & peper
Salade:
Was de courgettes en snijd ze in dunne plakjes. Doe in een kom en meng met de olie.
Verwarm een grillpan en bak de courgettes in porties goudbruin. Breng op smaak met zout en peper en leg in een schaal.
Sjalot pellen en in fijne blokjes snijden. Maak de cantharellen schoon, was ze indien nodig en dep ze droog. Snijd afhankelijk van de grootte eventueel doormidden.
Sauteer de sjalot in een pan tot hij doorschijnend is. Voeg de cantharellen toe en bak krachtig al roerend 3 minuteng. Breng op smaak met zout, peper en piment. Voeg toe aan de courgettes. Was de rucola en droog.
Dressing:
Was de kruiden, droog ze. Pluk de blaadjes, mix fijn met beide soorten olie en azijn in een blender of met een staafmixer. Breng op smaak met zout, peper en suiker. Giet over het courgette- en cantharellenmengsel en meng losjes met de rucola. Schik op borden en bestrooi met geitenkaas.
- Weißburgunder (trocken)
met garnalen Pompoensoep
met garnalen
- 1 kleine Hokkaido-pompoen
- 1 ui
- 5 cm gember
- 2 el boter
- 750 ml groentebouillon
- 300 ml kokosmelk
- 12 middelgrote garnalen
- 2 el olijfolie
- Een snuifje peper & zout
Schild en snijd de pompoen, ui en gember in blokjes en fruit aan in de boter.
Deglaceer met de groentebouillon en stoof ongeveer 15 tot 20 minuten tot ze zacht zijn.
Sauteer de garnalen in een beetje olijfolie en laat een paar minuten op laag vuur bakken. Leg ze op houten spiesjes en houd ze warm in aluminiumfolie.
Wanneer de groenten gegaard zijn tot ze zacht zijn, mix ze dan fijn met een staafmixer. Roer de kokosmelk erdoor en breng op smaak met zout en peper.
Serveer de soep in grote koppen en garneer met de garnalenspiesjes.
Vers gebakken wit brood past hier goed bij.
- Muskateller (halbtrocken & feinherb)
- Federweißer (brut nature)
met bospaddenstoelen Aardappelsoep
met bospaddenstoelen
- 300 gr geschilde aardappelen
- 100 gr wortelgroenten
- 100 gr bospaddenstoelen
- 1 ui
- 1 teentje knoflook
- 30 gr spekblokjes
- 40 gr margarine
- 750 ml bouillon
- 200 ml room
- 1 tak tijm
- Naar smaak peterselie, boter, zout, peper, nootmuskaat
Maak de wortelgroenten schoon, was ze en snijd ze in kleine blokjes. Snijd de ui en het knoflookteentje in fijne blokjes en hak de tijm fijn. Bak de spekblokjes met de margarine in een pan lichtbruin, voeg de blokjes ui, knoflook, wortelgroenten en tijm toe. Stoof, voeg de bouillon toe en laat 2 minuten koken.
Rasp de aardappelen fijn, voeg ze toe aan de soep en kook nog 5 minuten. Maak de paddenstoelen schoon, was ze, snijd ze in stukjes en bak ze in een pan met boter. Breng op smaak met zout en peper, bestrooi met gehakte peterselie en garneer ze bij het serveren over de soep.
- Riesling (trocken)
- Riesling (halbtrocken & feinherb)
de klassieker met Federweißer Uientaart
de klassieker met Federweißer
- 500 gr meel
- 100 gr boter
- 1/8 l melk
- 30 gr gist
- 8 el olijfolie
- Een beetje zout, kummel
- 8 grote uien
- 100 gr spekblokjes
- 250 ml zure room
- 4 eieren
Roer de ingrediënten voor het gistdeeg door elkaar en laat ongeveer 30 minuten rusten op een warme plek.
Voor het beslag, pel de uien en snijd ze in grove blokjes, bak ze in de boter tot ze doorschijnend zijn en laat ze afkoelen. Bak de spekblokjes kort uit en meng ze met de zure room, eieren, kruiden en uien in een kom.
Verwarm de oven voor op 220°C.
Rol het deeg uit en leg het op een beboterde bakplaat (laat een randje deeg over). Verdeel de topping er gelijkmatig over en bak op het onderste niveau in ca. 25 minuten goudgeel.
- Federweißer (brut nature)
- Riesling (süß & edelsüß)
Teaser
Evenementen
-
Toon
winetasting in our winery - cheese & wine
Mainz-Hechtsheim