Hoogtepunten van de wijncultuur
Toerisme & evenementen
Mayschoß-Altenahr
Weingut Kloster Marienthal
Weingut Stodden
“Wie nieuw over wijn denkt, denkt ook nieuw over architectuur.” Dit principe volgde architect Hans-Jürgen Mertens uit Bad Neuenahr-Ahrweiler met de nieuwe vinotheek van Weingut Jean Stodden. read more
Heidelbergse slot
Vulkaanrotstuin Winklerberg
Weingut Abril
Wijnbouweiland Reichenau
Wijnbouwmuseum Meersburg
Castell Silvaner
Een mijlpaal in de geschiedenis van de Frankische plaats Castell was de 6e april 1659. Op die dag liet Georg Körner, rentmeester van het landgoed van de graven Castell, aan de voet van de Schlossberg aldaar nieuwe druivenstokken planten. En niet zomaar druivenstokken: daags tevoren had een bode uit het dorp Obereisenheim ‘25 stekken Österreicher’ afgeleverd.
read moreHofkeller Würzburg
Deze wijnkelder heeft een recordomvang. Hij strekt zich over 4557 vierkante meter uit onder de Residenz, het bisschoppelijk paleis in Würzburg. Het machtige gebouw bovengronds met zijn spiegelkabinet en trappenhuis met plafondfresco’s van Tiepolo is het meest uitzonderlijke van alle barokpaleizen. In 1981 werd het door de Unesco uitgeroepen tot cultureel werelderfgoed. Ook de keldergewelven eronder met hun tot wel 5 meter dikke muren maken daar deel van uit. De beroemde architect Balthasar Neumann bouwde ze samen met het paleis zelf tussen 1720 en 1744.
read moreJuliusspital
Het is de oudste voorstelling uit de moderne historie van een Bocksbeutel. Op het reliëf voor de stichting van Weingut Juliusspital in het hart van Würzburg is precies in het midden van het beeld tussen de voeten van de vele bezoekers een kleine kolffles te zien.
read moreVinothek Iphofen
In het centrum van het wijnstadje Iphofen bevindt zich tussen het barokke raadhuis en de St. Veitkerk een bouwensemble dat historische en hoogmoderne architectuur met elkaar in een spannende dialoog laat treden.
read more